top of page

NÁŠ
TÝM

Jsme školitelé s mnohaletými zkušenostmi, kráčející  v přehledné linii učitelů před námi. Sami jsme absolventy školení, některé Vinyasa jógy, či Jivamukti jógy se zkušenostmi ze seminářů

s učiteli z celého světa. 

IMG_8398 (1).jpg

 Daniela Vašková, Mgr.

Daniela Vašková je dlouhodobou praktikantkou jógy, garantkou akreditovaného programu školení pro Instruktory jógy, spolehlivou, pečlivou a obětavou průvodkyní světem jógy. Své zkušenosti a organizační schopnosti získala letitou praxí v oblasti poradenství. 

Daniela vede Přípravku (nejen) pro budoucí lektory jógy, stejně jako tvoří opěrný pilíř pedagogického týmu "velkého" Akreditovaného školení pro Instruktory jógy. Spolupracuje na tvorbě a vedení doplňujícího modulu Relaxace, vedené meditace a Jóga nidra. V neposlední řadě je taktéž milou kolegyní, usměvavou a přátelskou mentorkou školících programů, a oblíbenou lektorkou jógy v Pranava Jóga Centru, Ostrava.  

Vzdělání

 • Speciální pedagog (Ostravská univerzita; Univerzita Palackého v Olomouci)

 • Absolventka výcviku "Na řešení orientovaný přístup v poradenství a terapii" (Dalet; Olomouc 2015 – 2016; 160hodin; aktuálně frekventantka komplexního psychoterapeutického navazujícího výcviku 777hodin)

 • Akreditovaný kurz Autogenní trénink, Klinika adiktologie, Praha

 • Akreditovaný kurz Progresivní svalové relaxace, NÚV Praha

 • Akreditovný kurz Využití relaxačních a meditačních technik zaměřených na řešení v pomáhajících rozhovorech (Dalet;  Olomouc 2022; 64 hodin)

 • Instruktor Body and Mind (Ostrava; 2010)

 • Instruktor jógy 

Specializované kurzy

 • Powerjóga Basic (2008)

 • Powerjóga Advanced (2009)

 • Vinyasa Flow Powerjóga (2010)

 • Vinyasa jóga pod vedením Andrey Smékalové (2010)

 • Vinyasa jóga pod vedením Lenky Knag (2011)

 • Ashtanga jóga pod vedením Ládi Pokorného (2012)

 • Seminář Jógasútry 1. s Lenkou Knag (2018)

 

Garant vzdělávacího programu Instruktor  jógy pod záštitou Lenky Knag.

Pravidelná praxe jógy v linii Lenky Knag.

4.png
IMG_9862 (1).jpg

Lenka Knagová, M.A.

V roce 2008 jsem absolvovala na Omega Institutu v Rhinebecku, státu New York školení Jivamukti jógy a stala se jednou z prvních lektorek Jivamukti jógy v ČR. V témže institutu jsem prošla dalšími semináři s osobnostmi jako Eckhart Tolle, Rodney Yee, Stanislav Grof a další. Jógovou filozofii, psychologii jógy a sánskrt studuji se svou učitelkou Manoramou D'Alvia. Absolvovala jsem certifikované školení Regresní terapie s jejím duchovním otcem Dr. Brianem Weissem. Žiji se svým manželem a třemi dětmi střídavě v České republice a v USA.  Pocházím z Ostravy, kde se neustále ráda vracím, protože doma je doma. Jsem teď především maminkou s běžnými starostmi co bude dnes k večeři, a zároveň celoživotním poutníkem na cestě jógy, meditace, sebepoznání a duchovních prožitků za hranicemi vlastní mysli.

Vzdělání a činnost:

 • Lidský rozvoj: Psychologie  (Newyorská státní univerzita, 2017)

 • Aplikovaná Psychologie - Poradenství v oblasti duševního zdraví a wellness (New York University, USA)

 • Certifikovaný instruktor Jivamukti Yoga Teacher  (Rhinebeck, USA; 2008)

 • Trenér Fitcentra (Škola Petra Stacha, Praha; 2009)

 • Instruktor Radiant Child Yoga  (Wakefield, USA; 2011)

 • Certifikovaný instruktor Past-Life Regression Therapy s Dr. Brianem Weissem (Rhinebeck, USA; 2013)

 • ​Školení EMDR Therapy - Eye Movement Desensitisation and Reprocessing   (New York, USA, 2019)

 • Zakladatelka Pranava Jóga Centrum, Ostrava, lektorka jógy 

 • Zakladatelka a producentka Yoga&Dance Spring Festival  

 • Absolvent certifikovaného školení Psychedelic - Assisted Therapy, Psychedeliky asistované terapie (Integral Psychiatry Institute ve spolupráci s MAPS, Colorado, USA)

 • Sofia University, Costa Mesa, CA, USA: PhD. Transpersonální Psychologie (Frekventant)

 

Specializované kurzy:

 • Year of Living Gita (Luminous Soul Method, USA, 2012)

 • Ishta Yoga Method (Omega Institute, Rhinebeck, USA; 2013)

 • Breathwork Conference (Omega Institute, Rhinebeck, USA; 2014)

 • Living Tradition of Upanishads pod vedením Manorama D'Alvia  (Luminous Soul Method, USA; v letech 2016-2018)

 • The Yoga Sutra of Patanjali (Luminous Soul Method, USA; v letech 2016 - 2017)

 • Sanskrit Study Method (Luminous Soul Method, USA; 2016)

 • Jivamukti Yoga Immersions (Omega Institute, Rhinebeck, v letech 2010 - 2017)

 • Absolvování workshopů, seminářů zejména pod vedením advanced učitelů Jivamukti Yoga - David Life, Sharon Gannon, Yogeswari, Jules Febre, Gabriela Bozić a mé milé guru Manorama, které vděčím za mnoho

4.png

Vlastimil Vícha, Ing.

K józe jsem se dostal přes bolavá záda. Mé fyzioterapeutce však chvíli trvalo, než mě přesvědčila, že to mám „jít zkusit“. Už po první lekci jsem byl nadšený. Komplexnost cvičení a práce s dechem mě úplně dostala. Během jediné lekce se do pohybu dostal každý sval mého těla. Lekce jedenkrát týdně v tělocvičně základní školy mi postupně přestávaly stačit a hledal jsem častější možnosti praktikování. Příležitost jsem našel v Ostravě, kde jsem „propadl“ hot józe. Touha po hlubším poznání jógové praxe mě zavedla do Pranavy (Pranava Jóga Centrum v Ostravě), kde jsem se přihlásil na svůj první lektorský kurz….

 

V dnešní době je pro mě cvičení jógových asán hlavním pohybem, který doplňuji, někdy více někdy méně, pravidelným chozením po horách, jízdou na kole nebo plaváním.

 

Provozuji dvě jógová studia – ve Frýdku Místku a v Kunčicích pod Ondřejníkem.

Vzdělání:

 • Akreditované školení Instruktor jógy (150-hodin, Pranava Jóga Centrum, Ostrava, 2017)

 • Osvědčení o odborném školen Asistence v lekcích jógy (Atha Jóga, Ostrava, 2018)

 • Osvědčení o absolvování kurzu Principy zdravého pohybu a jóga jako terapie (Lenka

 • Oravcová, Rožnov pod Radhoštěm 2018)

 • ​Školení Jóga Nidra a Regresní terapie (Pranava Jóga Centrum, Ostrava, 2019)

 • Yoga Sport kouč – úroveň C (Mezinárodní sportovní jógová federace (IYSF Lousanne, 2021)

 • Beginners class IYSF Teacher Training – zvýšení kvalifikace pro učení základní lekce IYSF (IYSF

       Praha 2022)

Jeden z hlavních lektorů akreditovaného programu Instruktor jógy a programu Přípravky naší školy.

4.png

Vlastimil Vícha, Ing.

Vanduchová P..jpg

Pavlína Boďa Vanduchová, Ing.

S jógou jsem se poprvé setkala v roce 2006 během svých studií na vysoké škole v Ostravě. Jógu jsem tehdy znala jako pomalé a velmi nudné cvičení ve velkých tělocvičnách, a proto mě velmi překvapila lekce Powerjógy. Najednou jsem pocítila, že záleží na jógovém stylu, a také na učiteli, který Vám jógou zprostředkuje. A jak se říká, když je žák připraven, učitel se vždy najde, i já jsem potkala svou životní účitelku a blízkého člověka, který mi ukázal svět jógy úplně v jiném světle. Moje učitelka - Lenka Knag (Śivā Devī) přinesla do šedé Ostravy kus západního stylu - Jivamukti jógu. V té době byla jednou z pěti certifikovaných lektorek v Česku. Otevřela první jógové studio v Ostravě a na severní Moravě a já jsem tam s hrdostí v roce 2009 začala učit. Navštěvovala jsem její lekce a lekce Marcelky Tomečkové, workshopy s lektory z celého světa a byla jsem úplně ponořena nejen do dynamiky tohoto stylu, ale také do jógové filosofie. Pro dvacetiletou holku, která do té doby vedla jen lekce aerobiku, bodystylingu, kickboxu a posléze powerjógy, začala nová životní etapa. Etapa, která se stále rozvíjí, opouští nepotřebné a hledá nové možnosti. Díky Lence jsem se také mohla dvakrát zúčastnit týdenního retreatu Jivamukti Immersion a Estatic Chantu v USA a navštěvovat jógové lekce v New Yorku. To vše a životní zkušenosti mě neustále posouvají na mé jógové cestě. Každá životní etapa pro mě znamenala posun vzad i dopředu, hledání cesty, jak zpracovat danou zkušenost, jak vytvářet podmínky pro to, abychom žili svůj sen. A i když mi už není dvacet a spousta pozic je pro mě výzvou, kult těla postupně opouštím a snažím se hledat odpověďi na otázky v jógovém přístupu skrze jógovou filosofii. Proto ráda pořádám kurzy a workshopy na toto téma a spolu s ostatními vedeme diskuze o jógových textech i samotných životních prožitcích. A jaké jsou mé lekce? Řekla bych, že se vyvíjí - je mi blízký styl Vinyasy Flow jógy, ale nebráním se ani Terapeutické józe. Mým záměrem je, aby lekce byla vyvážená, neubližovala, aby lidé měli pocit, že používají tělo, ale že je tělo neomezuje. Do toho trochu chantingu manter, filosofie a meditace. Se začátečníky ráda pracuji v kurzech, protože jen při pravidelné praxi jsou vidět výsledky a na konci kurzu se shodneme, že spousta neduhů je pryč a i mysl je klidnější. A co bych chtěla lidem na lekcích předat? Chtěla bych, aby si uvědomili, že jóga je jen nástroj a že pokud se chtějí posunout, impuls musí přijít od nich. Musejí chtít a pak jde vše. A že je jóga zábavná a to, co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému, takže hledat, co je pro ně fajn a přínosem a co jim dává smysl.

Vzdělání a specializované kurzy:

(2021) JÓGA PRO TĚHOTNÉ – Dana Beierová, Yoga World, Praha

(2021) Zdravé pánevní dno – Kamila Neumannová, Dům jógy v Hlavici

(2018) Light as a Feather: The Secret to Learning Forearm Stand s Jessicou Stickler (Jivamukti jóga workshop: Lehkost pírka: Tajemství stoje na předloktí)

(2018) Specializovaný workshop POHYB s Petrem Růžičkou

(2017)  Jivamukti Immersion s Sharon Gannon, Davidem Lifem, Julsem Febrem, Julie Kirkpatrick, Camillou Veen (Omega Institute, USA)

(2017)  Vícedenní školení Terapeutické účinky jógy s Deepem Kumarem

(2015)  Osvědčení Instruktor Jógy Pranava Jóga Centrum Ostrava (170 h)

(2015)  Jivamukti immersion s Julsem Febrem a Rimou Rani Rabbath (Omega Institute, USA)runy

(2014)  Certifikát Asistence v pozicích Pranava Jóga Centrum Ostrava

(2014)  Školení ANATOMY OF YIN YOGA se Sebastianem Pucellem a Murielle Burellier

(2014)  Certifikát Vinyasa Flow jóga 3. stupeň jógy FISAF Praha

(2011)  Certifikát Vinyasa Jóga Pranava Jóga centrum Ostrava

(2007)  Osvědčení Powerjóga Basic FISAF

(2007)  Osvědčení Posilování v aerobních lekcích, Fitball a Overball VŠB-TU Ostrava KTVS

(2006)  Osvědčení Kickbox aerobik, Step – advanced VŠB-TU Ostrava KTVS

(2006)  Dětský diplom FACE CZECH Praha

(2006)  Instruktor aerobiku III. třídy VŠB-TU Ostrava KTVS

4.png
unnamed_edited.jpg

Irena Hovorková

Iris je velmi úspěšnou absolventkou školení Cvičitel hathajógy v Pranava Jóga Centrum z roku 2013, kde už léta vede oblíbené lekce jógy a studio dále provozuje. Iris patří neodmyslitelně ke studiu a všem aktivitám s ním spojených, neboť není letáku, tlačítka na webu, na kterém by se nepodílela. Je talentovanou grafičkou, poradkyní a průvodcovskou duší všech lektorů, s nimiž spolupracujeme. S úsměvem vzpomínáme na první den, kdy k nám přišla na inzerát a byla odmítnuta, jen abychom s ní po zřejmě mnoha „kosmických“ společných cestách znovu své příběhy začali psát a studio v roce 2021 láskyplně převzala pod svá ochranná křídla. Svou přítomností prodechuje studio v každém okamžiku i při plném pracovním úvazku nebo rodičovských povinnostech. Její láska k józe, k mantrám a úcta ke tradici je nepřehlédnutelná. Iris je konzultantkou a mentorkou studentů jógy, a obětavou duší, na kterou se lze spolehnout.

Vzdělání a činnost:

 • Akreditované školení Cvičitel Hathajógy (200-hodin, Pranava Jóga Centrum, Ostrava, 2013)

 • Osvědčení o odborném školen Asistence v lekcích jógy (Pranava Jóga Centrum, Ostrava, 2014)

 • ​Školení Jóga Nidra a Regresní terapie (Pranava Jóga Centrum, Ostrava, 2015)

 • Organizátor, grafička a vedoucí organizačního týmu pro Yoga&Dance Spring Festival Ostrava (2012-současnost)

 • Majitelka a provozovatelka Pranava Jóga Centra (od r. 2021)

 

Iris o sobě:

Slovo Jóga mě svým způsobem provází již od dětství. V jakékoliv její podobě. Ať už skrze ásanovou praxi, skrze filozofii, vibrace manter či pranayamu. Je to způsob, kterým poznávám sebe sama. Jsem milovnicí zpěvu a manter, které nejsou nic jiného, než vibrace, které vytvářejí vše kolem nás a vlastně i nás samotné.

Na podzim 2012 mi do života vstoupila Lenka śivāDevi Knag a její studio Pranava. Své místo jsem našla na recepci, ale díky śivā jsem dostala příležitost učit se být lektorem. Jsem Śivā jógovou studentkou a absolventkou akreditovaného školení instruktorů Hathajógy z listopadu 2013, pod jejím vedením. Absolvovala jsem pod jejími křídly školení jako Regresní terapie a úvod do Yoga Nidry, či školení Asistence v jógových pozicích.

Jóga je životní cesta, ze které se ohromě těším. Jak říká Sharon Gannon „Yoga is teaching us how to live harmoniously with the Earth.“ (Jóga nás učí, jak žít v harmonii se Zemí.) Jóga mě tedy naučila být laskavější, pokornější a naslouchající jak sama k sobě, tak i k ostatním bytostem.

4.png
13887048_1743675259253212_36951121591192

Radim Holek, Mgr.

Činnost

 •  Zdravotnický záchranář za Zdravotnické záchranné službě MSK

 • Učitelství odborných předmětů pro zdravotní školy v Olomouci

 •  Instruktor resuscitace, urgentních stavů a první pomoci

 •  Instruktor Basic a Advance life support kurzů 

Vzdělání

 • Střední zdravotnická škola v Ostravě - obor Všeobecná sestra

 • Bc. - Ostravská univerzita v Ostravě obor Zdravotnický záchranář

 • Mgr. - Univerzita Palackého v Olomouci - Učitelství odborných předmětů pro zdravotnické školy

4.png
misa.png

Michaela Lalíková

Míša o sobě:

K józe jsem se dostala  na podzim roku 2010 po špatných životních zkušenostech. Bylo to pro mě něco nového, po hodinách aerobiku, spinningu a všech rychlých aktivitách, co mě uchvátilo. Jsem velmi hyperaktivní člověk a netušila jsem, že se můžu tak zklidnit.

Lektorovat mě donutily kolegyně v práci, které se chtěly, také začít protahovat a posilovat své tělo a protože máme sedavé zaměstnání, tak jsem začala se Spinální jógou, v dnešní době jsem k tomu přidala Jógu pro zdravá záda.

Jóga se mi stala velice blízkou a zároveň je to životní cesta, která zůstane člověku už na zbytek života.

Mé lekce jsou vedeny v pomalejším tempu bez složitějších asán. Do lekcí začleňuji cvičení s rehabilitačními míčky, kdy se snažíme pracovat s celým chodidlem.

Taky se věnuji „Yin józe“ kde člověk plyne krásně na vlně vlastního dechu a zůstává v pozicích na delší dobu, kdy se snažíme prodýchat hluboko do sebe.

Dalším mým koníčkem je můj pejsek „barevný boloňák jménem Ejminka“. Miluji ty ranní procházky, kdy je venku ještě klid a člověk jen tak jde a vlastně medituje. 

Vzdělání a činnost

 • Akreditované školení Instruktor Body and Mind (2012 se zaměřením na power jógu, Ostrava)

 • Akreditované školení Instruktor jógy (2015 se zaměřením „Jóga pro zdravá záda“, Power Yoga Akademie v Praze)

 • Certifikát semináře „Jóga pro těhotné“ (2015 Power Yoga Akademie v Brně)

 • Certifikát wokshopu „Principy jógové terapie v józe“ (2016, Power Yoga Akademie v Praze)

 • Certifikát semináře „Jóga proti stresu“ (2016 Power Yoga Akademie v Praze)

4.png
bottom of page